Průkaz Voditelj brodice kategorija B je vůbec nejrozšířenějším průkazem, který se dá získat za krátkou dobu. Tento průkaz vychází z chorvatské legislativy a jeho získání je, v porovnání s ostatními druhy průkazů, jednoduché. Průkaz může získat osoba starší 16 let , která složí příslušnou zkoušku na kapitanátu v Chorvatsku. Při zkoušce je obvykle přítomen pouze jeden zkušební komisař hovořící několika jazyky. Zkouška je ústní a trvá přibližně 10 - 20 minut. Kromě navigace, pravidel plavby a podobných disciplín je uchazeč zkoušen také z radiového provozu, a proto skládat zkoušku na telekomunikačním úřadě není nutné. V případě úspěšného složení zkoušky je průkaz zájemci zaslán poštou.

   Držitel průkazu má právo řídit :
• Charterovou jachtu , motorovou loď nebo plachetnici, určenou na pronajímání bezpilotních za úplatu, o celkovém výtlaku do 30 tun a do vzdálenosti 12 Nm od pobřeží pevniny nebo jakéhokoliv ostrova
• Motorovou jachtu nebo plachetnici určenou pro nekomerční použití o celkovém výtlaku do 30 tun do vzdálenosti 12 Nm od pobřeží nebo ostrova
• Malou loď určenou pro osobní nekomerční použití do vzdálenosti 12 Nm od pobřeží pevniny nebo jakéhokoliv ostrova
• Malou loď určenou pro dopravu pasažérů za úplatu do vzdálenosti 3 Nm od pobřeží nebo ostrova . Musí ale mít živnostenské oprávnění nebo pracovní  poměr .
• Malou loď určenou pro dopravu nákladu nebo lov ryb do vzdálenosti 12 Nm od pobřeží nebo ostrova. Musí ale mít živnostenské oprávnění nebo pracovní poměr .

Průkaz opravňuje k řízení plavidla pouze ve vnitřních vodách a teritoriálním moři Chorvatské republiky. Nicméně určité státy průkaz Voditelj brodice akceptují. Pokud si držitel průkazu chce pronajmout loď mimo teritoriální moře Chorvatské republiky, doporučujeme požádat majitele plavidla, charterovou společnost , o vyjádření, zda průkaz bude akceptován. Podle dosavadní zkušenosti je odmítnutí průkazů Voditelj brodice vzácné.
Originální text dokumentů včetně všech novel je zveřejněn na internetových stránkách www.mmtpr.hr chorvatského Ministerstva moře, cestovního ruchu, dopravy a rozvoje.

Teoretická a praktická výúka probíhá na lodích délky 36 - 40 stop v oblasti střední Dalmácie (Zadar, Sukošan, Šibenik). Zkouška se skládá většinou v pátek na kapitanátu v Zadaru. Ke zkoušce je nutné vyplnit přihlášku, kopii pasu, doložit 2 fotografie 2,5 x 3,0 cm, poplatek a kolek platí uchazeč složenkou na kapitanátu,  820 + 40 kun, to je asi 3.200,- Kč.

Termíny kurzů
         typ kurzu                   termín  cena  
Voditelj brodice  B    18.05.- 26.05.2024 12.000,- Kč    objednat
 Voditelj brodice  B    14.09. - 21.09.2024 11.000,- Kč    objednat
Voditelj brodice  B    12.10. - 19.10.2024 10.500,- Kč    objednat

 

Napište nám

Použijte náš kontaktní formulář nebo zadejte Váš email níže


Výměnná reklama   |   Mapa stránek

Kontakt

Kontaktovat nás můžete 24 hodin denně

  • Yachtmen charter, s.r.o. , Nad Přehradou 408, Praha 10, 109 00
  • Telefon: +420 606 351 536
  • Email: info@yachtmen.cz

© Copyright 2014 PowerNET